HISTORIE

Firma Gütermann byla založena roku 1864 prvním majitelem Maxem Gütermannem. Továrna vznikla ve Vídni, v té době hlavním centrem pro textilní obchod. O tři roky později byla výroba rozšířena do oblasti Černého lesa, městečka Gutach v Německu. Městečkem protéká řeka Elz, jejíž voda se ukázala být vynikající pro barvení nití. Roku 1873 se konala světová výstava ve Vídni, kde se poprvé začaly prodávat nitě měřené v metrech a nikoli na gramy jak tomu bylo dříve. Velký rozvoj této firmy je zaznamenán ve 20. a 30.létech tohoto století, kdy se výrobky této firmy prosazují na trh a stávají se známými po celém světě.


SOUČASNOST

V současné době je firma Gütermann velkou mezinárodní společností, která dodává a prezentuje svoje výrobky po celém světě. Hlavním centrem pro výrobu je dnes město Gutach. Společnost má ale také výrobní závody ve Velké Británii, Mexiku a Španělsku. Dále pak závody spolupracující na výrobě nití v Nizozemí, Francii, Itálii, USA, Austrálii a továrny vyrábějící pod licencí firmy Gütermann v Argentině a Brázilii. Mezi zákazníky této firmy patří celosvětově známe společnosti a značky firem jako:

AIGNER
Daniel Hechter
LACOSTE
JOBIS
HERMES
PRADA
ARMANI
VALENTINO
BURBERRYS
SPEEDO
MARKS & SPENCER

V ČR má firma Gütermann výhradní zastoupení u společnosti NEOTEC, spol. s r.o. se sídlem v Praze od dubna roku 1999. Prodej a distribuce nití se uskutečňuje z celního skladu, který se nachází v místě pobočky společnosti, v Boskovicích.

Celní sklad :
NEOTEC, spol. s r.o.
pobočka Boskovice
Vodní 16/2249
680 01 Boskovice

Celní sklad je v provozu denně : po - pá 7.30 až 16.00 hod