Průtočný systém Syrris Asia vyhrál cenu R&D 100

new_RD_asia_1

S hrdostí oznamujeme, že jsme vyhráli prestižní cenu R&D 100 za naši revoluční řadu pokrokových systémů průtočné chemie – Asia.

Prestižní ceny R&D 100 jsou známkou nejvyšší kvality. Toto ocenění uznává význam průtočné chemie a hlavně náš přínos technologii, která umožňuje chemikům provádět rychlejší, bezpečnější a čistší reakce.

Úspěchu jsme dosáhli tím, že jsme předvedli jak systém Asia vylepšuje současné technologie a jak užitečný je to nástroj pro chemiky pracující v různých odvětvích průmyslu.Modul Asia FLLEX byl využit jako sběrná / extrakční jednotka pro měď
new_RD_asia_2

Modul FLLEX (Průtočná extrakce kapalina-kapalina) pro systém průtokové chemie Asia byl nedávno použit jako sběrná / extrakční jednotka pro měď.

Je vyvíjena kontinuální průtočná syntéza - azidalkyn cykloadice katalyzovaná měďným komplexem ([Cu(phenanthroline)(PPh3)2]NO3) s výtěžkem produktu až 92%. Při zvýšené teplotě je se dosahuje plné konverze za použití menšího množství katalyzátoru. Zbytková měď v triazolovém komplexu se efektivně odstraní pomocí in-line extrakčního procesu, který využívá roztok EDTA jako sběrné činidlo mědi.

Dr. Timothy Noël odhalil následující: „Použili jsme Syrris FLLEX modul jako „přístroj k extrakci mědi“. Klíčem k úspěchu tohoto projektu byla přizpůsobivost FLLEX modulu, která umožnila připojit ho k našemu současnému mikroprůtočnému přístroji. Toto je první aplikace FLLEX systému publikovaná naší skupinou a další se připravují."


Publikoval: Alvaro Carlos Varas, Dr. Timothy Noël, Dr. Qi Wang and Prof. Dr. Volker
Hessel in ChemSusChem 10.1002/cssc.201200323.Kliknutím sem pokračujte na stránky průtočného systému Asia.Zaregistrujte se na nadcházející seminář Syrris
new_RD_asia_3

„Ukázky i vlastnoruční zkoušení jsem si užila, byla tam dobře nastavená rovnováha mezi teorií a praxí.“ Jolande Ceeris, Huntsman Performance Products, Belgie

V brzké době budou další semináře. Kontaktujte nás a upozorněte nás na to, co vás zajímá.

Připojte se k nám na našich letošních chemických seminářích. Pokud by jste se chtěli zúčastnit, pořádáme akce v Brazílii v srpnu a v Japonsku v říjnu. Později během roku plánujeme i seminář v USA. Navštivte www.syrris.com nebo napište na workshop@syrris.com a upozorněte nás na to, co vás zajímá.