Krejčovské nůžky SWISSORS® Mark II

Unikátní čtyřčepový design nůžek SWISSORS® Mark II byl navržen tak, aby umožňoval konstantní sílu podél čepele. Výsledkem je revoluční zážitek ze střihání. Nůžky SWISSORS® jsou navrženy a vyráběny ve Švýcarsku.

U nás můžete zakoupit nejen samotné nůžky ve variantách:

  • SWISSORS® Mark II se standardními rovnými břity
  • SWISSORS® Mark II s vroubkovanými břity pro lehké a kluzké materiály

ale také originální náhradní břity, které jsou kompatibilní i se staršími modely nůžek:

  • standardní rovné břity
  • vroubkované břity pro lehké a kluzké materiály

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Švýcarská inovace

Po získání ocenění „Best of the Best“ Red Dot 2023 měl designérský tým Cutting Edge Technologies tu čest diskutovat o svém přístupu k designu s organizátory Red Dot, zejména pokud jde o SWISSORS® Mark II.
Cílovými uživateli SWISSORS® jsou profesionální krejčí, nadšenci do šití, módní návrháři, techničtí řezači textilu, čalouníci a kdokoli jiný, kdo prostě hledá dobré nůžky, které by měl mít po ruce.

Hlavním cílem při navrhování SWISSORS® bylo eliminovat kompromis přijatý při používání konvenčních krejčovských nůžek, kde jednotlivé otočné čepele zvedají stříhaný materiál z řezné plochy, což ztěžuje přesné stříhání. Naše řešení se čtyřmi čepy řešilo základní problém, ale – jak už to tak bývá – přineslo i nové problémy. Jedním z nich bylo použití jehlových ložisek ve čtyřech čepech, které bránily rozebrání nůžek pro broušení. Tedy vyměnitelné čepele SWISSORS®.
Konvenční přístup k ergonomii omezený na tvarování rukojetí nůžek neřeší základní problémy typu nůžek s jedním čepem. Těžiště celých nůžek se pohybuje nahoru a dolů, což u klasických, těžkých litých kovových nůžek bolí a unavuje palec při cestě nahoru. Na cestě dolů je síla ruky potřebná pro stříhání špičkami nůžek mnohem větší než blíže k čepu, přesto krejčí mají tendenci používat špičky, aby se vyhnuli zvednutí materiálu ze stolu. Největší součást SWISSORS®, která podpírá spodní čepel, zůstává rovná na stole a čtyřčepový spoj byl navržen tak, aby udržoval sílu ruky téměř konstantní po celé délce řezu.

Rychlý vývoj technických kompozitů umožnil jejich použití pro aplikace tradičně vyhrazené pro kovy. Vstřikování hlavních součástí SWISSORS® s nejkvalitnějším 40% uhlíkem vyztuženým polyamidem poskytuje dostatečnou tuhost pro podporu břitových destiček vyrobených z tvrzené nerezové oceli s břity potaženými nitridem titanu. Povlak prodlužuje životnost čepelí nejméně desetkrát.
V Cutting Edge Technologies vždy začínáme hledáním technické odpovědi na otázku, kterou Clayton Christensen formuloval ve svých studiích a spisech o inovacích jako „Job to do“. Může to souviset se stávajícími produkty, které mají vždy nedostatky, nebo s něčím, co je třeba vytvořit od začátku.
Navrhování s oceňováním krásy v lidsky vyrobených předmětech, ať už jde o výrobu, architekturu nebo dokonce umění, zejména v sochařství, by nikdy nemělo bránit inženýrskému úkolu „vykonat práci“. SWISSORS® Mark II, doufejme, ztělesňuje tyto principy.