Zünd na Fespa Print Expo 2024:

Řezat digitálně se vyplatí

Altstätten, Švýcarsko, 2. února 2024 – Zünd bude vystavovat 19. až 22. března na veletrhu Fespa Global Print Expo v Amsterdamu. Na přední evropské výstavě digitálního velkoformátového tisku budou mít návštěvníci možnost zjistit, jak lze automatizovat digitální řezání mnoha různými způsoby.

Na stánku D40 v hale 1 společnost Zünd předvede, jak výkonná technologie digitálního řezání, v kombinaci s inteligentním softwarem a řadou volitelných řešení pro automatizovanou manipulaci s materiálem, může učinit digitální řezání efektivním a úsporným. Pomocí řezacích řešení Zünd mohou poskytovatelé tiskových služeb všech velikostí maximalizovat provozní dobu a současně snížit výrobní náklady. To zase trvale zvyšuje celkovou ziskovost jejich řezacích a dokončovacích operací.

Produktová řada Zünd je vysoce modulární, což umožňuje rychle a snadno přidávat další nástroje a možnosti manipulace s materiálem podle rostoucích požadavků nebo změn. Možnost konfigurovat katry Zünd podle specifických požadavků z nich činí bezpečnou a nákladově efektivní investici do budoucnosti.

Poloautomatické podávání desek během probíhající výroby

Pokud jde o další zvýšení efektivity nákladů pomocí inovativních řešení, příkladem je nové rozšíření Zünd pro nakládání desek s UNDERCAM. To umožňuje poloautomatické podávání desek, identifikaci a registraci úloh, to vše během procesu výroby. Výsledná efektivita a flexibilita provozu katru šetří čas i náklady. Systém se skládá z prodloužení katru se skleněnou deskou a UNDERCAM pro evidenci zakázek ze spodní strany. To výrazně zvyšuje produktivitu i u aplikací, které zahrnují řezání a rylování na horní straně materiálu.

Chytré řezání se softwarem od společnosti Zünd

V Amsterdamu bude Zünd také vystavovat řešení pro automatizaci pracovních postupů. PrimeCenter je jedním z příkladů. Tento software umožňuje jednoduchou a automatizovanou přípravu tiskových a řezných souborů. Jako řídicí centrum v předtiskové přípravě zajišťuje vysoce produktivní a efektivní tok dat. Polohování tisku a výřezu, lze vytvořit pouhými několika kliknutími.

Zünd Connect, jednoduché řešení pro monitorování a analýzu výroby, hraje klíčovou roli při identifikaci potenciálních oblastí pro optimalizaci výrobního procesu. Výpočtem celkové efektivity zařízení připojených katrů Zünd pomáhá monitorovací a analytický software zlepšit efektivitu výroby a poskytuje důležité ukazatele pro udržitelnou optimalizaci výroby. To zase umožňuje výrazně lepší dostupnost a výkon stroje.

Efektivita, od objednání až po odeslání

Zünd také vystaví různá řešení pro částečnou a plně automatizovanou manipulaci s materiálem. Tato řešení nabízejí velké potenciální úspory výrobcům grafiky všech velikostí. Všechny mají společné to, že mohou pracovat bez lidského zásahu a zajistit konzistentní, nepřerušovanou produkci. Takové produkční buňky jsou zvláště účinné při snižování mzdových nákladů.

Návštěvníci stánku Zünd budou mít příležitost vidět, jak mohou využívat kompletně přepracované Zünd Cut Center - ZCC také k ovládání robotů a automatickému odebírání a třídění hotových dílů.

Zünd bude tento proces demonstrovat na systému Robot PortaTable 130 od společnosti Robotfactory, která je partnerem Zündu. Toto řešení se skládá z mobilního stolu vybaveného robotickým ramenem, které lze flexibilně nastavit a přemístit z jedné frézy Zünd na druhou. Možnost vizualizace s optickým značením dílů a použitím tištěných QR kódů nabízí více způsobů, jak usnadnit výrobní proces a zefektivnit jej. Použití metadat umožňuje úplné sledování úloh a zaručuje hladkou a efektivní logistiku v celém rozsahu.

www.zund.com

 

Fespa

 

Zünd – inovace a odborné znalosti v oblasti digitálního řezání. Již 40 let.

Zünd Systemtechnik AG je celosvětově aktivní, rodinný švýcarský výrobce vysoce pokročilých digitálních řezacích systémů. Jméno Zünd znamená švýcarskou kvalitu a již 40 let je synonymem preciznosti, výkonu a spolehlivosti. Zünd navrhuje, vyrábí a prodává modulární řezací systémy od roku 1984 a je jedním z předních světových výrobců.

Zákaznická základna Zündu zahrnuje poskytovatele služeb a výrobce v grafickém, obalovém, oděvním a kožedělném průmyslu, stejně jako v textilních a kompozitních aplikacích. Globální centrála společnosti Zünd ve švýcarském Altstättenu je domovem oddělení výzkumu a vývoje, marketingu a výroby. Kromě vlastních mezinárodních prodejních a servisních organizací se Zünd Systemtechnik spoléhá na celosvětovou síť dlouhodobých nezávislých distribučních partnerů.