Zünd na Texprocess 2024 – první volba v digitálním řezání textilu:

Altstätten, Švýcarsko, 5. března 2024 - každého, kdo navštíví přední světový veletrh oděvního a textilního průmyslu Texprocess 2024 ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo), čeká nespočet inovací a převratných trendů. A Zünd jako přední výrobce digitálních řezacích řešení pro řezání textilu nezůstane pozadu. Lídr inovací ze Švýcarska představí technologické novinky pro efektivní a automatizovaný přístup k integrovanému digitálnímu řezání textilu a znovu demonstruje, proč je Zünd jasnou volbou pro jakoukoli moderní, digitalizovanou střižnu.

Společnost Zünd vytvořila pracovní postup pro nejmodernější digitální řezání textilu, který začíná dlouho předtím, než dojde k vlastnímu řezání, a neskončí, dokud není řezání dokončeno. S ohledem na to bude Zünd na stánku C57, hala 8 prezentovat svá inovativní řešení pro každou fázi procesu řezání textilií. Mezi prezentovaná řešení bude patřit nejnovější verze výkonného produkčního softwaru MindCUT Studio Production, který nyní nabízí řadu vzrušujících nových vlastnosti. Další novinkou, která má na veletrhu debut, je zcela nový Roll Handling System – RHS pro autonomní a nepřerušované podávání a řezání rolí. A v neposlední řadě je tu digitální řezací plotr Zünd G3, tepající srdce pracovního postupu digitálního řezání. V Frankfurtu bude stroj velikosti L-2500, schopný zpracovávat role látky až do šířky 1,8 m.

Úžasné funkce v MindCUT Studio

Rozpoznávání funkcí je jednou z funkcí MindCut, kterou Zünd představí účastníkům Texprocess. Tato nová funkce umožňuje softwaru detekovat motivy a různé části oděvu pomocí umělé inteligence, aby je mohl umístit na látku pro následné řezání s maximální přesností. Během mrknutí oka je proces dokončen výběrem modelu, zarovnáním motivu a referenčních bodů a přiřazením jednotlivých řezaných dílů. Software rozpoznává jejich polohy a opakuje je po celé délce látky. Řezání pak může začít okamžitě. Rozpoznávání funkcí podporované umělou inteligencí automatizuje to, co bylo až dosud vždy časově náročným manuálním procesem. Díky extrémně přesné opakovatelnosti digitálního procesu hraje klíčovou roli při plnění přísných norem kvality, zejména těch, které jsou spojeny se sektorem luxusní módy.

Kromě funkce Feature Recognition nabízí MindCUT také funkci Printed Cut, která automaticky detekuje tištěné návrhy, a Pattern Matching, která rozpoznává opakující se vzory, kompenzuje deformace materiálu a automaticky přiřazuje značky ke vzoru.

Automatizovaná správa manipulace s rolemi – RHS

Nový Roll Handling System – RHS zcela mění pravidla hry pro nepřerušované řezání v průmyslovém měřítku. Systém pojme až deset rolí látky, které mohou být stejné nebo různého typu, v závislosti na zakázce. Velký, plně automatizovaný RHS umožňuje výrazně delší, nepřerušované řezání. Zásobuje digitální řezací plotr Zünd materiálem zcela autonomně. To umožňuje extrémně dlouhé výrobní série, během kterých již nejsou nutné zásahy operátora. Jediným zbývajícím manuálním úkolem je vkládání rolí do RHS. V rámci tohoto procesu obsluha nasnímá čárové kódy jednotlivých rolí. Přiřazení materiálu v RHS je pak řízeno přímo pomocí softwaru MindCUT.

Zünd nabízí modulární digitální řezací technologii s nejmodernějšími nástroji, inteligentními optickými systémy a vysoce účinným softwarem, přizpůsobeným k vytvoření výkonných kompletních systémů na klíč.

Texprocess 2024

Na veletrhu Texprocess 2024 ve Frankfurtu bude Zünd prezentovat technologické novinky pro efektivní a automatizovaný přístup k integrovanému digitálnímu řezání textilu.

 

Zünd = inovace a odborné znalosti v oblasti digitálního řezání. Již 40 let.

Zünd Systemtechnik AG je celosvětově aktivní, rodinný švýcarský výrobce vysoce pokročilých digitálních řezacích systémů. Jméno Zünd znamená švýcarskou kvalitu a již 40 let je synonymem preciznosti, výkonu a spolehlivosti. Zünd navrhuje, vyrábí a prodává modulární řezací systémy od roku 1984 a je jedním z předních světových výrobců.

Zákaznická základna Zündu zahrnuje poskytovatele služeb a výrobce v grafickém, obalovém, oděvním a kožedělném průmyslu, stejně jako v textilních a kompozitních aplikacích. Globální centrála společnosti Zünd ve švýcarském Altstättenu je domovem oddělení výzkumu a vývoje, marketingu a výroby. Kromě vlastních mezinárodních prodejních a servisních organizací se Zünd Systemtechnik spoléhá na celosvětovou síť dlouhodobých nezávislých distribučních partnerů.