Hnětače

Stroje IKA PLANETRON® jsou vertikální hnětací stroje se dvěma hnětacími noži typu DUPLEX. Stroje PLANETRON® jsou určeny pro intenzivní hnětení vysoko viskózních hmot a současně zaručují nulovou možnost jejich kontaminace. Nasazení hnětacích strojů IKA PLANETRON® je například při výrobě dentálních a  keramických hmot, směsí plastů, farmaceutických, kosmetických a potravinářských výrobků.

Horizontální hnětací stroje IKA HKD a HKS jsou stroje s dvěma komorami s horizontálně uspořádanými hnětacími hřídeli. Tyto hnětací stroje jsou schopny zpracovávat směsi s extrémně vysokou viskozitou. Proto jsou zvláště vhodné pro výrobu kaučukových hmot, plastových směsí, keramických hmot, tiskařských inkoustů, uhlíkových past, grafitových směsí apod.

CONTERNA je nepřetržitě pracující multikomorový hnětač, který je patentován po celém světě. Jedinečná koncepce stroje CONTERNA umožňuje kratší časy hnětení a  při vyšší  kvalitě výrobků například vsádek do gumových a plastových hmotí, lepidel, hmoty obsahující tvrdé kovy, těsnicí hmoty, krmiva pro zvířata, silikonový kaučuk a vysoce viskózní potraviny.

Stroje a zařízení IKA:
Horizontální hnětač
Vertikální hnětač
Kontinuální hnětač